fbpx

Działka rolna 3000 m2 Giżyn z dostępem do jeziora

Giżyn
Zachodniopomorskie
FKT24415 10176188
89 000 PLN
Cena za m²: 29,67 PLN

Działka rolna o powierzchni 3000 m2 położona w miejscowości Giżyn (niem. Giesenthal, tłum. dosłowne rozlewisko, zalewisko).
Działka ma dostęp do jeziora. Teren objęty jest programem Natura 2000. Działka jest nieuzbrojona.
W niedalekiej odległości znajdują się domy.
Wieś w położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Pyrzyce. Do 1945 roku wraz z drugą przyległą miejscowością Raumersaue (Ostrowica), tworzyła gminę wiejską (Die Gemeinde Giesenthal–Raumersaue), podlegającą obwodowi policyjnemu w Turzu (Amtsbezirk Horst[4]), w powiecie pyrzyckim (Kreis Pyritz) rejencja szczecińska (Regierungsbezirk Stettin), prowincji pomorskiej (Provinz Pommern). W latach 1945-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa szczecińskiego.
We wsi znajduje się most z kamienia polnego pochodzący z 1872. Umieszczony jest nad kanałem łączącym jezioro Miedwie z jeziorem Będogoszcz.
Będgoszcz – jezioro położone w zachodniej części Pojezierza Zachodniopomorskiego na Równinie Pyrzyckiej, na zachód od Jeziora Miedwie, na terenie trzech gmin: Pyrzyce, Bielice oraz Stare Czarnowo.
Przez Będgoszcz przepływa rzeka Ostrowica, uchodzą do niego strugi Krzekna i Bielica. Jezioro Będgoszcz jest jedną z pozostałości dawnego wielkiego akwenu tzw. Zastoiska Pyrzyckiego zwanego Pramiedwiem. W drugiej połowie XVIII wieku cesarz Fryderyk Wielki nakazał przeprowadzenie melioracji okolic Pramiedwia. Efektem prac Davida Gilly’ego było zmniejszenie się ok. 1771 akwenu o 575 ha i obniżenie poziom lustra wody o 2,5 m, w wyniku czego powstały nowe jeziora, m.in. Będgoszcz.

Cena za m²
29,67
Ogrodzenie
Brak
Cena za m²
Stan prawny gruntu
Własność
Powierzchnia działki
3000 m²
Przeznaczenie działki
Rekreacyjna
Kształt działki
Prostokąt
Droga dojazdowa
Polna droga
Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bezpłatny poradnik
Zapisując się wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji handlowych związanych z działalnością firmy Atelia Agnieszka Zalewska za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail przez firmę Atelia Agnieszka Zalewska. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności.