fbpx

Doradztwo

DORADZTWO W ZAKRESIE PRAWNYM NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI

Doradztwo w zakresie nieruchomości to istotny element każdej transakcji, aby była zrealizowana w sposób bezpieczny dla klienta oraz zgodnie z obowiązującym prawem. Profesjonalny doradca posiada między innymi aktualną wiedzę z zakresu prawa gospodarczego, kodeksu cywilnego, prawo opodatkowania, prawa administracyjnego i budowlanego.

Nasi doradcy wspomogą Cię przy kontroli stanu transakcji, zweryfikują jej opłacalność oraz bezpieczeństwo. Zabezpieczymy również kwestie formalne na płaszczyznach administracyjnych w urzędach, u notariusza, przy przygotowaniu planu zagospodarowania przestrzeni itp. Przeprowadzimy również wnikliwą analizę dokumentów, uwzględniając księgi wieczyste, podstawy nabycia i dokumentację budowlaną oraz geodezyjną. Ocenimy potencjał i zakres możliwości, zagospodarowanie oraz wspomożemy planowanie.

Zapewniamy również pomoc przy tworzeniu umów najmu i dzierżawy zgodnie z kodeksem cywilnym w sposób zabezpieczający interesy obu stron transakcji.

Nieruchomości zadłużone

Sprzedaż zadłużonego mieszkania jest często ostatecznym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nie ma możliwości spłacenia długu na czas. Zanim komornik rozpocznie postępowanie, można sprzedać zadłużone mieszkanie. Udana sprzedaż powstrzymuje komornika od dalszej egzekucji i naliczania kolejnych kosztów windykacji. Transakcja obejmująca zadłużoną nieruchomość przeprowadzona jest z udziałem wierzyciela lub komornika reprezentującego jego interesy oraz stron transakcji kupującego i sprzedającego. Ekspert na rynku nieruchomości, posiada wiedzę jak bezpiecznie przeprowadzić taką transakcję z najlepszym skutkiem dla wszystkich stron. Dzięki powierzeniu sprawy profesjonalistom z doświadczeniem i wiedzą z zakresu oddłużania nieruchomości wszystkie strony transakcji mogą być zwycięzcami, potrzebny jest element, mediator, który wszystko zepnie w całość i jest nim ekspert na rynku nieruchomości w naszej firmie Atelia.

Analiza opodatkowania

Prawo polskie umożliwia wiele mechanizmów optymalizacji kosztów podatkowych. Ich dobór zależy od rodzaju transakcji, przeznaczenia nieruchomości i planu biznesowego. Nasz specjalista wykona wnikliwą analizę opodatkowania wynikająca z nabycia bądź zbycia nieruchomości, co z pewnością pozwoli zaoszczędzić.

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bezpłatny poradnik
Zapisując się wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji handlowych związanych z działalnością firmy Atelia Agnieszka Zalewska za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail przez firmę Atelia Agnieszka Zalewska. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności.