fbpx

Nadzór nad najmem

ZAKRES PRAC ZARZĄDU NAJMEM:

DORADZTWO I ZNALEZIENIE NAJEMCY

Nadzór nad najmem przez doświadczonego zarządcę jest nieocenioną pomocą już na etapie zakupu mieszkania (lokalizacja, rozkład mieszkania, aspekty prawne), jego wykończenia (racjonalizacja kosztu, dostosowanie projektu pod kątem wybranej grupy docelowej najemców) czy w końcu – last but not least – poszukiwaniu, ocenie i weryfikacji najemcy. Nierzetelny najemca to największy stres i ryzyko każdego wynajmującego. Dzięki zaangażowaniu zarządcy, który współpracuje z profesjonalnymi pośrednikami i reprezentuje jedynie interesy właściciela, to ryzyko jest znacznie minimalizowane. Dobry zarządca to taki, który niejedno już w swojej karierze zawodowej doświadczył i widział. Ma też do zaoferowania jeszcze jedno – naprawdę profesjonalny wzór umowy najmu.

KONTROLA I OPIEKA

Sporządzenie szczegółowego protokołu przy przekazaniu lokalu, a także zadbanie o otrzymanie od najemcy niezbędnych dokumentów, pozwala uniknąć późniejszych nieporozumień i kłopotów. Jasne zdefiniowanie obowiązków obu stron, ustalenie terminu przekazania lokalu, wizyt inspekcyjnych oraz koordynacja niezbędnych napraw, organizacja ewentualnych zakupów dodatkowego wyposażenia – wszystko to kwestie, którymi kompleksowo zajmie się zarządca nieruchomością, w całości zdejmując te problemy z głowy właściciela lokalu.

ROZLICZENIA

Oprócz troski o stan lokalu, najważniejszym obowiązkiem zarządcy jest kontrola spraw finansowych. Dbałość o terminowe regulowanie płatności przez najemcę pozwala skutecznie planować przepływy finansowe po stronie właściciela. Trzymający rękę na pulsie zarządca jest w stanie szybko reagować na opóźnienia i ewentualne problemy zdusić w zarodku. To z kolei sprawia, że najemca uczy się, że miesięczny czynsz nie należy do płatności z kategorii „można się spóźnić”.

Zarządca reguluje też wszelkie płatności leżące po stronie właściciela nieruchomości. Opłaty do wspólnoty, podatek od nieruchomości, media. Odpowiedzialnością zarządcy jest, żeby te koszty były uregulowane terminowo i w prawidłowej wysokości.

UBEZPIECZENIE

Jedna z podstawowych zasad inwestowania głosi, że zanim zaczniemy finansową ekspansję, powinniśmy zabezpieczyć majątek, który już posiadamy. Dlatego ubezpieczenie lokalu to konieczność. Dzięki ubezpieczeniu, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek szkód oraz zniszczeń, zarządca nieruchomości zajmie się zgłoszeniem szkody do ubezpieczyciela oraz pilotowaniem przebiegu naprawy. Jako profesjonalista, mający pod opieką wiele nieruchomości, jest w stanie wynegocjować z ubezpieczycielem nie tylko korzystną stawkę, ale i szerszy niż standardowo zakres polisy.

KOORDYNACJA KONTAKTÓW

Zarządzający sprawujący nadzór nad najmem jest pierwszą osobą do kontaktu dla najemcy, administratora nieruchomości, dostawców mediów czy usług telekomunikacyjnych. W przypadku awarii, konieczności wykonania napraw czy udostępnienia lokalu dla przeglądu kominiarskiego, w zakresie obowiązków zarządcy leży koordynacja wszystkich uczestników tak, aby konieczne czynności odbyły się bezproblemowo i w ustalonym terminie.

KORZYŚCI Z ZARZĄDZANIA

Firma zarządzająca nieruchomością przejmuje nie tylko najważniejsze, ale w zasadzie wszystkie obowiązki wynajmującego. Skorzystanie z jej kompleksowych, profesjonalnych usług pozwala nie tylko zaoszczędzić cenny czas, ale i zyskać przy tym niezbędny komfort oraz bezpieczeństwo. Zarządca – dzięki stałej współpracy ze sprawdzonymi podwykonawcami – jest w stanie zorganizować naprawę, sprzątanie czy remont szybciej niż właściciel, polegający tylko na wyszukiwarce internetowej. A to oznacza, że będzie taniej i bez ryzyka, że zatrudnimy sobie fachowca rodem z sennego koszmaru.

CECHY DOBREGO ZARZĄDCY

Dobry zarządca ma w swoją misję wpisaną również dbałość o budowanie dobrej relacji między wynajmującym a najemcą. Wiadomo, że ich interesy są w dużej mierze rozbieżne, co często rodzi sytuacje konfliktowe. Zarządca działa jako bufor, a dzięki doświadczeniu i zrozumieniu interesów obu stron, niczym profesjonalny negocjator, pomaga im dojść do porozumienia. A to z kolei pozwala budować długoterminowe relacje – przedłużenie umowy najmu z dotychczasowym, sprawdzonym najemcą jest przecież najbezpieczniejszym i najtańszym dla wynajmującego rozwiązaniem.

OFERTA

Zarząd nad najmem jest usługą wymagającą indywidualnego podejścia. Nieruchomości mieszkaniowe wymagają innych nakładów pracy i usług niż nieruchomości komercyjne, stąd też nie podajemy odgórnego cennika.

Staramy się dopasować ceny do wymogów klienta – rozmowa to podstawa!

Zapraszamy do kontaktu!

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bezpłatny poradnik
Zapisując się wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji handlowych związanych z działalnością firmy Atelia Agnieszka Zalewska za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail przez firmę Atelia Agnieszka Zalewska. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności.