Zakres prac zarządu najmem:

 • Doradztwo i znalezienie najemcy

  Doświadczony zarządca jest nieocenioną pomocą już na etapie zakupu mieszkania (lokalizacja, rozkład mieszkania, aspekty prawne), jego wykończenia (racjonalizacja kosztu, dostosowanie projektu pod kątem wybranej grupy docelowej najemców) czy w końcu – last but not least – poszukiwaniu, ocenie i weryfikacji najemcy. Nierzetelny najemca to największy stres i ryzyko każdego wynajmującego. Dzięki zaangażowaniu zarządcy, który współpracuje z profesjonalnymi pośrednikami i reprezentuje jedynie interesy właściciela, to ryzyko jest znacznie minimalizowane. Dobry zarządca to taki, który niejedno już w swojej karierze zawodowej doświadczył i widział. Ma też do zaoferowania jeszcze jedno – naprawdę profesjonalny wzór umowy najmu.

 • Kontrola i opieka

  Sporządzenie szczegółowego protokołu przy przekazaniu lokalu, a także zadbanie o otrzymanie od najemcy niezbędnych dokumentów, pozwala uniknąć późniejszych nieporozumień i kłopotów. Jasne zdefiniowanie obowiązków obu stron, ustalenie terminu przekazania lokalu, wizyt inspekcyjnych oraz koordynacja niezbędnych napraw, organizacja ewentualnych zakupów dodatkowego wyposażenia – wszystko to kwestie, którymi kompleksowo zajmie się zarządca nieruchomością, w całości zdejmując te problemy z głowy właściciela lokalu.

 • Rozliczenia

  Oprócz troski o stan lokalu, najważniejszym obowiązkiem zarządcy jest kontrola spraw finansowych. Dbałość o terminowe regulowanie płatności przez najemcę pozwala skutecznie planować przepływy finansowe po stronie właściciela. Trzymający rękę na pulsie zarządca jest w stanie szybko reagować na opóźnienia i ewentualne problemy zdusić w zarodku. To z kolei sprawia, że najemca uczy się, że miesięczny czynsz nie należy do płatności z kategorii „można się spóźnić”.

  Zarządca reguluje też wszelkie płatności leżące po stronie właściciela nieruchomości. Opłaty do wspólnoty, podatek od nieruchomości, media. Odpowiedzialnością zarządcy jest, żeby te koszty były uregulowane terminowo i w prawidłowej wysokości.

 • Ubezpieczenie

  Jedna z podstawowych zasad inwestowania głosi, że zanim zaczniemy finansową ekspansję, powinniśmy zabezpieczyć majątek, który już posiadamy. Dlatego ubezpieczenie lokalu to konieczność. Dzięki ubezpieczeniu, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek szkód oraz zniszczeń, zarządca nieruchomości zajmie się zgłoszeniem szkody do ubezpieczyciela oraz pilotowaniem przebiegu naprawy. Jako profesjonalista, mający pod opieką wiele nieruchomości, jest w stanie wynegocjować z ubezpieczycielem nie tylko korzystną stawkę, ale i szerszy niż standardowo zakres polisy.

 • Koordynacja kontaktów

  Zarządzający najmem jest pierwszą osobą do kontaktu dla najemcy, administratora nieruchomości, dostawców mediów czy usług telekomunikacyjnych. W przypadku awarii, konieczności wykonania napraw czy udostępnienia lokalu dla przeglądu kominiarskiego, w zakresie obowiązków zarządcy leży koordynacja wszystkich uczestników tak, aby konieczne czynności odbyły się bezproblemowo i w ustalonym terminie.

Korzyści z zarządzania

Zarządzająca nieruchomością firma przejmuje nie tylko najważniejsze, ale w zasadzie wszystkie obowiązki wynajmującego. Skorzystanie z jej kompleksowych, profesjonalnych usług pozwala nie tylko zaoszczędzić cenny czas, ale i zyskać przy tym niezbędny komfort oraz bezpieczeństwo. Zarządca – dzięki stałej współpracy ze sprawdzonymi podwykonawcami – jest w stanie zorganizować naprawę, sprzątanie czy remont szybciej niż właściciel, polegający tylko na wyszukiwarce internetowej. A to oznacza, że będzie taniej i bez ryzyka, że zatrudnimy sobie fachowca rodem z sennego koszmaru.

Cechy dobrego zarządcy

Dobry zarządca ma w swoją misję wpisaną również dbałość o budowanie dobrej relacji między wynajmującym a najemcą. Wiadomo, że ich interesy są w dużej mierze rozbieżne, co często rodzi sytuacje konfliktowe. Zarządca działa jako bufor, a dzięki doświadczeniu i zrozumieniu interesów obu stron, niczym profesjonalny negocjator, pomaga im dojść do porozumienia. A to z kolei pozwala budować długoterminowe relacje – przedłużenie umowy najmu z dotychczasowym, sprawdzonym najemcą jest przecież najbezpieczniejszym i najtańszym dla wynajmującego rozwiązaniem.

Umów się na bezpłatne konsultacje z doradcą ATELIA i sprawdź, jak wiele możesz zyskać.

„Bądź orłem na rynku nieruchomości. Z nami możesz więcej.”

Mieszkania na wynajem Szczecin, Domy na wynajem Szczecin

Biuro Nieruchomości Atelie świadczy także profesjonalną usługę zarządzania najmem nieruchomości w Szczecinie. Dzięki profesjonalnemu podejściu do każdej zleconej nam przez naszych klientów sprawy, jesteśmy w stanie zadbać o w pełni bezpieczne realizowanie inwestycji mieszkaniowej poprzez wynajem jej zainteresowanym podmiotom.

Lokale komercyjne na wynajem, hale magazynowe na wynajem

Naszej usłudze zarządzania najmem nieruchomości podlegają nie tylko mieszkania w Szczecinie, ale także obiekty skierowane do klientów instytucjonalnych – lokale komercyjne na wynajem, hale na wynajem, lokale usługowe i inne obiekty mogące stanowić obiekt zainteresowania przedsiębiorców i firm.
Solidne i bezpieczne magazyny w Szczecinie poszukiwane są przez wiele przedsiębiorstw - możliwość bezproblemowego składowania towaru zawsze jest w cenie. Pomagamy w realizowaniu takiej inwestycji - nasi specjaliści wyszukują hale w Szczecinie na wynajem, badając dokładnie proponowane oferty, aby prezentowane przez nas miejsca były w stu procentach sprawdzone.
Klienci korzystający z usług zarządzania najmem mogą liczyć na bardzo szerokie wsparcie naszych specjalistów. Zajmujemy się prowadzeniem spraw związanych z wynajmem nieruchomości w Szczecinie oraz okolicznych gminach od A do Z – poczynając od wyszukiwania zainteresowanych wynajmem klientów, poprzez kontrolę obiektu (czy to mieszkania w Szczecinie, domu czy lokalu usługowego) oraz weryfikację realizacji wynajmu przez Klienta, dbałość o rozliczenie z czynszu za wynajem lokalu, temat ubezpieczenia (niezależnie, czy wynajmowi podlega mieszkanie w Szczecinie, dom na Warszewie czy lokal usługowy), aż do koordynacji kontaktów pomiędzy podmiotami współpracującymi (dostawcy mediów, spółdzielnie mieszkaniowe itp.)

Domy Police, domy Dobra Szczecińska, domy Tanowo

Dzięki bardzo profesjonalnemu i przede wszystkim, kompleksowemu podejściu do tematu zarządzania wynajmem nieruchomości w Szczecinie i okolicznych miejscowościach (Dobra, Mierzyn, Pilchowo, Tanowo, Police), biuro nieruchomości Atelie zyskało sobie grono zadowolonych klientów, którzy są naszą najlepszą reklamą.