fbpx

Pomoc Frankowiczom

Jak należy pomóc osobom, które mają kredyt we frankach? Czy uda się odzyskać, choć część nadpłaconych rat? Te i wiele innych pytań zadają sobie frankowicze. Najpierw jednak trzeba się zastanowić nad istotą problemu.

Kim jest frankowicz?

„Frankowicz”- to potocznie nazywana osoba, która zawarła kredyt z bankiem waloryzowany do waluty obcej.

Na czym polegał „sukces” franka?

Większość umów była zawierana w latach 2004-2008, lecz wtedy kredytobiorcy nie mieli pojęcia o następstwach tej decyzji.
Banki swój rekordowy „boom” osiągnęły w roku 2008. Już w 2000 roku, gdy oprocentowanie wynosiło kilkanaście procent, banki udzielały kredytów w szwajcarskiej walucie. Finansowe wspomaganie było dostępne tylko dla wąskiego grona, zamożniejszych klientów. Dlatego suma takich kredytów wynosiła zaledwie 0,5 mld zł.
Od roku 2005 kredytów we frankach zaczęło gwałtownie przybywać. Złożyło się na to wiele czynników – wyższe wynagrodzenia, mniej restrykcyjne wymogi banków i większy apetyt na ryzyko wśród kredytodawców. Jednym ze sposobów podniesienia zdolności kredytowej w warunkach wysokich stóp procentowych w Polsce było udzielanie nisko oprocentowanych kredytów w walutach obcych. Frank szwajcarski nadawał się do tego celu idealnie.
LIBOR CHF znajdował się na poziomie poniżej 1%, a banki miały dostęp do refinansowania akcji kredytowej we frankach. Rozpoczął się czas ostrej konkurencji o portfele kredytobiorców. Następstwem tego była ciężka sytuacja frankowiczów.

Jak możemy ci pomóc z kredytem we frankach?

Wiele osób jednak podjęło walkę z bankami. Jak się okazało problem nie jest nie do rozwiązania, istnieje możliwość uzyskania nadpłaconych rat wynikających z naliczonego spread’u (Spread – różnica pomiędzy kursem (ceną) sprzedaży a kursem (ceną) kupna aktywów (np. walut) oraz od niskiego wkładu. Wiele umów kredytowych zawiera niedozwolone klauzule (tzw. abuzywne). To daje zielone światło w walce z bankami.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą prosimy o kontakt pod numerem tel. 531 181 415 lub mailowo: joanna@atelianieruchomosci.pl bądź osobiście w naszym biurze przy ul. Kopernika 6/9, parter.

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bezpłatny poradnik
Zapisując się wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji handlowych związanych z działalnością firmy Atelia Agnieszka Zalewska za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail przez firmę Atelia Agnieszka Zalewska. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności.