fbpx

Co powinieneś zrobić, jak nabywasz spadek?

Mam na imię Agnieszka Zalewska, jestem Właścicielką biura nieruchomości „Atelia”. Od wielu lat pracuje na rynku nieruchomości. W mojej pracy spotykam (niestety zbyt często) osoby, które mają problemy przez nieznajomość prawa i pewnych obowiązków, których trzeba dopełnić. Jedną z najczęściej spotykanych sytuacji, są te kiedy pojawiają się w moim biurze osoby, które utraciły bliską osobę jakiś czas temu, są to osoby w różnym wieku. Chcą sprzedać odziedziczoną nieruchomość. Często okazuję się, że mają zobowiązanie wobec Urzędu Skarbowego, o którym nie wiedzieli. Mogli tego uniknąć, składając odpowiednią deklarację, w odpowiednim czasie.

Jednak kto myśli w trakcie utraty najbliższej osoby o deklaracjach podatkowych?

Dla wszystkich jest to ciężki czas, żałoby i smutku.

Przychodzą do mnie osoby, które rozkładają ręce i mówią: „Co dalej?”, a ja wiem że jest za późno, serce mi się kraja.

Dlatego kilka miesięcy temu poprowadziłam wykład na Uniwersytecie Szczecińskim dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tematyką wykładu było dziedziczenie i formalności, które trzeba dopełnić oraz umowa dożywocia. Udostępniam Państwu slajdy z tego wykładu. Chce jak najrzadziej znajdować się w sytuacji, gdy widzę ludzkie łzy i bezradność.

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bezpłatny poradnik
Zapisując się wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji handlowych związanych z działalnością firmy Atelia Agnieszka Zalewska za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail przez firmę Atelia Agnieszka Zalewska. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności.