fbpx

Zadłużone mieszkanie, zadłużony dom jak pomóc sobie w takiej sytuacji

Słyszeliśmy czasem o osobach zadłużonych na duże kwoty. Być może sami znaleźliśmy się w sytuacji egzekucji długu przez komornika bez wyjścia. Możliwość utracenia samochodu, zadłużone mieszkanie, zadłużone domy. Niekoniecznie jest to sytuacja bez wyjścia, jak się okazuje. Przyjrzyjmy się kilku aspektom prawnym związanym z długami, naszymi nieruchomościami oraz ruchomościami. W Polsce aż kilkanaście procent mieszkań jest kupionych na kredyt. Kwoty dające tym samym bankom i innym pożyczkodawcom zyski są potężne. Człowiek nie jest jednak bezradny. Najważniejsze to nie stracić zimnej krwi i działać natychmiast, gdy widmo długu pojawi się na horyzoncie. Dzięki temu może uratujemy bardzo wiele.

Istnieją gotowe rozwiązania

Zadłużone mieszkania i zadłużone domy można szybko uratować. Jeżeli jesteśmy w trakcie rozwodu, a nasz współmałżonek jest zadłużony, świetnie będzie uzyskać sądownie status podziału majątku. Wtedy nasza realna część majątku może zostać przy nas. Część wspólnych rzeczy zostanie podzielonych według negocjacji stron. Część przedmiotów będzie można zrównoważyć nadpłatą pieniężną dla osoby tracącej ją. Podobnie jest z nieruchomościami. Wtedy błyskawicznym rozwiązaniem może być szybka sprzedaż mieszkania, które potencjalnie może obciążyć decyzja komornika i sądu. Prawo nie działa wstecz. Sprzedając nieruchomość przed decyzją sądu i wizytą komorniczą, możemy uratować nasza nieruchomość. Nie jedno biuro nieruchomości Szczecin chętnie pomoże w pozytywnym rozwiązaniu takiej sprawy. Stan prawny nieruchomości jest tutaj kluczowym aspektem. Nieruchomość prawnie musi być zdolna do sprzedania. Dobre biuro nieruchomości Szczecin doradzi Państwu w kompleksowy sposób, uważnie prowadząc Państwa od pierwszych chwil, jak i w trakcie trwania całej sprawy.

Spadek a komornik

Niestety, z ogromnymi długami istnieje bardzo duże ryzyko, że komornik zabierze nieruchomość, którą dziedziczymy. W takim przypadku działanie musi być natychmiastowe. Stan prawny nieruchomości, w przypadku bycia dłużnikiem, nie zmieni się bez decyzji sądu. To wąskie okno czasowe może uratować dobytek nas i naszych bliskich. Zadłużone domy i mieszkania traktuje się praktycznie w ten sam sposób. Z reguły komornik nie może ruszyć bardzo niewielu rzeczy z otoczenia dłużnika. Jest tak dlatego, że prawo w Polsce bardzo mocno chroni wierzycieli. Jest to prawo jedno z najsurowszych w Europie. Świadczy to niestety o tym, że Polacy nie są dobrze chronieni przez ustawodawców. Rzeczy, jakie może zatrzymać dana osoba to zaledwie rzeczy osobiste, potrzebne do codziennego funkcjonowania. Urządzenia osobiste potrzebne do prowadzenia dalszej pracy. I pamiątki o szczególnej wartości w pamięci dłużnika.

Pamiętając o surowych konsekwencjach prawa, udajmy się i znajdźmy dobre biuro nieruchomości Szczecin, w którym zawczasu będziemy mogli zapoznać się z rozwiązaniami adekwatnymi dla naszej sytuacji. Dlatego warto kształcić się w wiedzy związanej z funkcjonowaniem prawa i pieniądza, by uniknąć jakichkolwiek tragicznych sytuacji w przyszłości.

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bezpłatny poradnik
Zapisując się wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji handlowych związanych z działalnością firmy Atelia Agnieszka Zalewska za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail przez firmę Atelia Agnieszka Zalewska. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności.