fbpx

JAK ZACZĘŁAM POZYSKIWAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE NA OPŁATY, LEKI I MIŁE DLA MNIE RZECZY

Każdy z nas chciałby, aby było go stać i jego bliskich na podstawowe opłaty, wydatki, wakacje, przyjemności, których niestety często musimy sobie odmawiać z powodu braku pieniędzy i niepewnej sytuacji finansowej. Czasami istnieją możliwości, aby uzyskać dodatkowy dochód, mamy go w zasięgu ręki, ale nie wiemy jak to zrobić lub obawiamy się, że sami nie jesteśmy w stanie wykonać pewnych czynności.

Spotkanie z sąsiadką

Agnieszka Zalewska

Jestem właścicielka szczecińskiego biura nieruchomości Atelia. Pewnego dnia, wracając z psami ze spaceru, spotkałam sąsiadkę, 60-letnią atrakcyjną panią. Zawsze podobał mi się jej styl, elegancja połączona z klasą i delikatny zapach perfum, który zawsze był przy niej. Sąsiadka była nauczycielką, używała ładnego języka, była pogodna i spełniona, tak ją do tej pory postrzegałam.

Tym razem jednak wyglądała słabo, była zmęczona i zmartwiona, zapytałam ją o powód. Opowiedziała mi ze niedawno zmarł jej mąż, i że źle się z tym czuje. Czuje się samotna i brakuje jej pieniędzy, bo gdy prowadzili z mężem wspólne gospodarstwo, mieli dwa źródła dochodu, a teraz nie zawsze jej na wszystko starcza. Powiedziała jeszcze, że ma niezałatwione formalności związane z nabyciem spadku, a nie ma teraz głowy do urzędów i nie wie jak sobie z tym poradzić. Zrobiło mi się żal starszej pani. Pożegnałyśmy się. W domu intensywnie myślałam, jak mogę pomóc, wcześniej widziałam ją uśmiechnięta i ciesząca się życiem.

Rozmowy przy kawie

Po paru minutach zeszłam i zaproponowałam kawkę. Podczas rozmowy dowiedziałam się o wszystkich faktach i zaproponowałam pomoc. Przedstawiłam starszej pani możliwe rozwiązania. Ponieważ mój fach i wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości, pozwoliły mi na dostrzeżenie potencjalnych zmian w życiu starszej Pani. Następnego dnia spotkałyśmy się o poranku, starsza pani wyglądała lepiej, jakby wracała jej nadzieja na powrót radości i szczęścia. Pojechałyśmy do urzędu skarbowego, uregulowałyśmy wszystkie kwestie odnośnie zgłoszenia nabycia spadku. Pani w okienku powiedziała, że bardzo dobrze, że pojawiła się teraz, bo za kilka dni kończy się ustawowy termin, w którym powinna zgłosić nabycie spadku. Jeżeli by tego nie zrobiła, musiałaby zapłacić podatek od nabycia spadku, a byłaby to kwota przekraczająca kilkanaście tysięcy. Ponieważ formalności zostały załatwione w terminie i należy do pierwszej grupy spadkowej, będzie zwolniona z tego podatku. Starsza pani bardzo się ucieszyła i podziękowała mi serdecznie. Zrobiło mi się niezwykle miło.

Starsza Pani odziedziczyła prawa do działki budowlanej nieopodal szczecina. Działka kupiona była z myślą o przekazaniu jej w przyszłości wnukom. Poprosiłam, żeby dowiedziała się od wnuka, który ma w tej chwili 12 lat czy zamiast działki nie wolałby mieszkania, jak będzie starszy?

Odpowiedź wnuka była łatwa do przewidzenia, mieszkanie było dobrym pomysłem.

Co zrobiłyśmy?

Sprzedałyśmy nieruchomość. Ponieważ starsza pani nie była właścicielką działki 5 lat, musiałaby zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych. Ominęłyśmy ten podatek, przeznaczając środki ze sprzedaży na cele mieszkaniowe. Starsza pani za pieniądze uzyskane z działki kupiła mieszkanie. Wynajmuje je i ma co miesiąc stałe dochody w wysokości dodatkowego 1000 złotych. Ponadto pomogłam wynająć jej mieszkanie, tworząc umowę najmu okazjonalnego, który zabezpiecza interes starszej pani jako właścicielki mieszkania.

Widuje ją codziennie, jest uśmiechnięta i radosna. Czuje się dobrze widząc ją w dobrej formie, cieszę się ze mogłam pomóc.

Można zawsze zmienić cos w naszym życiu aby żyło się lepiej, czasami tylko nie potrafimy dostrzec możliwości zmian.

Umów się na bezpłatne konsultacje z doradcą ATELIA i sprawdź, jak wiele możesz zyskać.

„Bądź orłem na rynku nieruchomości. Z nami możesz więcej.”

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bezpłatny poradnik
Zapisując się wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji handlowych związanych z działalnością firmy Atelia Agnieszka Zalewska za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail przez firmę Atelia Agnieszka Zalewska. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności.