fbpx

Jak mądrze ulokować kapitał, aby nie utracić go przypadkowo

Inwestowanie nie jest łatwe. Przekonało się o tym wiele osób, które przez błędne decyzje straciły duże pieniądze, często oszczędności całego życia. Zatem jak mądrze ulokować kapitał, aby ograniczyć ryzyko do minimum?

Inwestowanie w nieruchomości jako jedna z form zabezpieczenia kapitału

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety tego rozwiązania, może dziwić stosunkowo nieduża liczba inwestorów decydujących się na ulokowanie kapitału w nieruchomościach. Nieruchomości oprócz bezpieczeństwa kapitału mogą generować miesięczny przychód. Działki, dzięki zamianie gruntu lub rozbudowy terenów sąsiednich przez lata mogą zwiększyć wielokrotnie swoją wartość.

Niestety większość osób nadal uważa, że najlepszym sposobem na zagospodarowanie posiadanych oszczędności jest powierzenie ich bankom lub innym instytucjom finansowym. To poważny błąd.

Na przykład dom, mieszkanie  w Szczecinie stanowi doskonałą inwestycję długoterminową, która może przynosić dodatkowe zyski w postaci wynajmu. Przed zakupem należy wyliczyć stopę zwrotu i koszty utrzymania nieruchomości. Eksperci na rynku nieruchomości potrafią wyliczyć zwrot przeliczony na lata i wysokość przychodu. Nieruchomości takie jak domy, mieszkania, lokale komercyjne, działki, nie tracą na wartości. Wręcz odwrotnie – z każdym rokiem ich wartość wzrasta. Jeżeli przewidujemy prognozy rynku co do rozwoju danego terenu lub miasta, doskonale możemy przewidzieć rentowność inwestycji. To z kolei doskonale chroni kapitał przed inflacją, która na dłuższą metę pochłania dużą część oszczędności.

Inwestowanie w dzieła sztuki

Taki rodzaj inwestycji ma bardzo długą tradycję. Arystokraci wspierali artystów, finansując twórczość, która następnie wzbogacała ich majątek. Obecnie w sztukę inwestują nie tylko zamożni, ale również klasa średnia, a polski rynek dzieł sztuki bardzo szybko się rozwija. Zakup unikalnych obrazów i rzeźb tworzonych przez utalentowanych artystów to bardzo dobra długoterminowa lokata kapitału, na której trudno stracić. W końcu wartość sztuki jest niezależna od kryzysów dotykających nieustannie różne instrumenty finansowe. Jednak ten rynek wymaga ogromnej wiedzy żeby nie natknąć sie na falsyfikat.

Inwestowanie w metale szlachetne oraz strategiczne

Dlaczego inwestycje w metale szlachetne uznawane są za najbardziej bezpieczne? Te surowce mają ogromną wartość od początku istnienia cywilizacji. Przez tysiące lat stanowiły pewny i sprawdzony środek płatniczy, a ich wartość nieustannie rośnie. Są odporne na wszelkie kryzysy ekonomiczne i polityczne, a ich ceny nie zależą od decyzji podejmowanych przez polityków. Taka inwestycja oznacza więc przede wszystkim pewność, stabilność i bezpieczeństwo. Inwestowanie w metale szlachetne, podobnie jak w nieruchomości takie jak domy Police, daje możliwość ulokowania kapitału na dziesięciolecia. To nie papierowe pieniądze, ani cyfry zapisane w komputerze. To realne dobra, przedmioty, które leżą zamknięte w sejfie o najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Czy można ufać instytucjom finansowym?

Decydując się na różne instrumenty finansowe, powierzamy swój kapitał w ręce instytucji. Taka instytucja działa przede wszystkim z myślą o własnym zysku. Lokaty i polisy mogą wydawać się korzystną inwestycją, ale niekoniecznie taką jest. Warto sprawdzić jak wiele na takim kapitale zarabia bank, a ile pieniędzy tak naprawdę trafia do jego klientów. Poza tym trzeba zastanowić się, jaką mamy szansę na realny zysk przy tego typu inwestycjach?

Wystarczy wspomnieć o głośnych aferach finansowych. Problemy przeżywane przez SKOKi, czy słynna piramida finansowa Amber Gold, spowodowały, że wielu ludzi straciło oszczędności swojego życia. Niestety oszustów nie brakuje, dlatego trzeba inwestować z głową, wybierając metody, które dają największe bezpieczeństwo i pewny zysk. Inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem, ale można ograniczyć je do minimum. Jednym z lepszych narzędzi do tego jest inwestycja np. w dom w Szczecinie.

Inwestowanie w metale szlachetne, dzieła sztuki oraz nieruchomości w Szczecinie, mieszkania, lokale komercyjne i grunty to najlepsze zabezpieczenie dla oszczędności. Takie rozwiązania chronią przed działaniami oszustów, manipulacjami banków, błędnymi decyzjami polityków i kryzysami gospodarczymi. Pomyśl już dziś o bezpieczeństwie finansowym twoim i twojej rodziny. Bądź świadomym inwestorem na rynku nieruchomości lub metali szlachetnych.

Umów się na bezpłatne konsultacje z doradcą ATELIA i sprawdź, jak wiele możesz zyskać.

„Bądź orłem na rynku nieruchomości. Z nami możesz więcej.”

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bezpłatny poradnik
Zapisując się wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji handlowych związanych z działalnością firmy Atelia Agnieszka Zalewska za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail przez firmę Atelia Agnieszka Zalewska. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności.