fbpx

Domy Pogodno i Domy Pilchowo, czyli jak sprawdzić stan prawny nieruchomości

Stan prawny nieruchomości pozwala na określenie praw własności do nieruchomości. Sprawdzenie stanu prawnego w przypadku zakupu domu, gruntu, czy mieszkania jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa klienta. Profesjonalny pośrednik daje gwarancję, że nieruchomość będąca przedmiotem obrotu jest bezpiecznym towarem rynkowym. Domy zadłużone, będące również częścią oferty, nie powinny stanowić dla Klienta źródła obaw. Tego typu nieruchomości nie należy się obawiać. Ideą pośrednictwa sprzedaży nieruchomości jest bowiem działanie zgodnie z prawem, umożliwiające potencjalnemu nabywcy okazyjny zakup mieszkania czy domu.

Domy Pogodno lub inne nieruchomości mieszkalne   – bezpieczne nieruchomości w zasięgu ręki

Księga wieczysta – jako podstawa weryfikacji praw własności jest kluczowym dokumentem poddawanym analizie w procesie ustalania stanu prawnego nieruchomości. Domy Pogodno to nieruchomości, których stan prawny zgadza się ze stanem opisanym. Wszystkie dokumenty własności umożliwiają przeniesienie praw własności na nabywcę. Ministerstwo Sprawiedliwości, prowadzące rejestr ksiąg wieczystych umożliwia dokonanie sprawdzenia stanu nieruchomości ze stanem w księdze wieczystej. Księga wieczysta umożliwia sprawdzenie:

  • typu nieruchomości – sposób korzystania, właściwości techniczne, np. powierzchnia, położenie,
  • stanu własności – ustalenie prawa własności do nieruchomości, która ma zostać przedmiotem obrotu rynkowego,
  • stanu hipoteki i praw osób trzecich, np. roszczeń lub ograniczeń w rozporządzaniu.

Pełna weryfikacja zapisów prawnych staje się gwarancją bezpieczeństwa takich inwestycji jak domy Pogodno czy domy Pilchowo. Również chroni nabywcę przed popełnieniem błędu zakupu nieruchomości, z której nie będzie mógł w pełni korzystać.

Domy Pilchowo – weryfikacja stanu prawnego nieruchomości

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, jako drugi z pięciu analitycznie istotnych dokumentów pozwala na ustalenie możliwości wykorzystania nieruchomości. Właściwości nieruchomości ustalone na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwalają na określenie, czy nieruchomość jest miejscem mieszkalnym, czy też jej przeznaczenie jest odmienne od funkcji mieszkalnych. Domy Pilchowo Domy Pogodno lub mieszkania  to nieruchomości, których funkcją główną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest funkcja mieszkalna. Oznacza to, że zakup nieruchomości jest bezpieczny, albowiem przypisana terenowi funkcja w MPZP jest zgodna z pełnioną w rzeczywistości.

Domy zadłużone – czy należy się ich bać, czy nie?

Domy zadłużone na rynku nieruchomości stanowią jeden z najczęstszych przedmiotów obrotu. Dla wielu potencjalnych inwestorów okazuje się przerażający ze względu na obciążenie finansowe nieruchomości. Większość potencjalnych inwestorów, obawiając się domów zadłużonych, rezygnuje z zakupu tego typu nieruchomości zupełnie bez potrzeby. Należy pamiętać, że dobry pośrednik, to jednostka zajmująca się pełną analizą rynku i stanu nieruchomości. Dzięki temu inwestycja w zadłużoną nieruchomość stanowi ofertę okazyjnego zakupu domu czy mieszkania na danym terenie. Zadłużonych nieruchomości nie należy się obawiać. Pośrednik jako osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie transakcji kupna/sprzedaży jest gwarancją na dobrze i bezpiecznie zrealizowaną transakcję. Umożliwia zbycie nieruchomości właścicielowi (a tym samym uzyskanie pieniędzy na poniesienie niezbędnych kosztów oddłużenia) i nabycie nieruchomości w okazyjnej cenie.

Osoby, które posiadają zadłużone nieruchomości, przede wszystkim i szybko powinny skontaktować się z ekspertami z rynku nieruchomości. Dzięki ich pomocy i tylko z ich pomocą mogą sprzedać nieruchomość, zanim zrobi to Komornik. Przy egzekucjach komorniczych występują dodatkowe koszty, odsetki dla wierzyciela, koszty komornicze. Cena sprzedawanej nieruchomości jest wtedy o wiele niższa niż cena rynkowa.

Umów się na bezpłatne konsultacje z doradcą ATELIA i sprawdź, jak wiele możesz zyskać.

„Bądź orłem na rynku nieruchomości. Z nami możesz więcej.”

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bezpłatny poradnik
Zapisując się wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji handlowych związanych z działalnością firmy Atelia Agnieszka Zalewska za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail przez firmę Atelia Agnieszka Zalewska. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności.