Jak to jest z tą kasą ?

Każdy z nas chciałby aby było go stać i jego bliskich na podstawowe opłaty, wydatki, wakacje, przyjemności, których niestety często musimy sobie odmawiać z powodu braku pieniędzy i niepewnej sytuacji finansowej . Czasami istnieją możliwości aby uzyskać dodatkowy dochód, mamy go w zasięgu ręki ale nie wiemy jak to zrobić lub obawiamy się że sami nie jesteśmy w stanie wykonać pewnych czynności.

 

Jestem właścicielka szczecińskiego biura nieruchomości Atelie. Pewnego dnia wracając z psami ze spaceru spotkałam sąsiadkę, 60 letnią atrakcyjna panią. Zawsze podobał mi się jej styl, elegancja połączona z klasą i zapach perfum, delikatny zapach perfum który zawsze był przy niej. Sąsiadka była nauczycielką, używała ładnego języka, była pogodna i spełniona, tak ją do tej pory postrzegałam. Tym razem jednak wyglądała słabo, była zmęczona i zmartwiona, zapytałam co się stało? Opowiedziała mi ze niedawno zmarł jej mąż, i że źle się z tym czuje. Czuje się samotna i brakuje jej pieniędzy, bo gdy prowadzili z mężem wspólne gospodarstwo mieli dwa źródła dochodu, a teraz nie zawsze jej na wszystko starcza. Powiedziała jeszcze, że ma niezałatwione formalności związane z nabyciem spadku, a nie ma teraz głowy do urzędów i nie wie jak sobie z tym poradzić. Zrobiło mi się żal starszej pani ale pożegnałyśmy się. W domu intensywnie myślałam jak mogę pomóc, wcześniej widziałam ją uśmiechnięta i ciesząca się życiem.
Po paru minutach, zeszłam i zaproponowałam kawkę, podczas rozmowy dowiedziałam się o wszystkich faktach i zaproponowałam pomoc. Przedstawiłam starszej pani możliwe rozwiązania. Mój fach i wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości, pozwoliło mi na dostrzeżenie potencjalnych zmian w życiu starszej Pani. Następnego dnia spotkałyśmy się o poranku, starsza pani wyglądała lepiej, jakby wracała jej nadzieja na powrót radości i szczęścia. Pojechałyśmy do urzędu skarbowego, uregulowałyśmy wszystkie kwestie odnośnie zgłoszenia nabycia spadku. Pani w okienku powiedziała, że bardzo dobrze że pojawiła się teraz bo za kilka dni kończy się ustawowy termin, w którym powinna zgłosić nabycie spadku. Jeżeli by tego nie zrobiła, musiałaby zapłacić podatek od nabycia spadku, a byłaby to kwota przekraczająca kilkanaście tysięcy. Ponieważ formalności zostały zatwione w terminie i należy do pierwszej grupy spadkowej będzie zwolniona z tego podatku. Starsza pani bardzo się ucieszyła i podziękowała mi serdecznie. Zrobiło mi się niezwykle miło.
Starsza Pni odziedziczyła prawa do działki budowlanej nieopodal szczecina. Działka kupiona była z myślą o przekazaniu jej w prztszłości wnukom. Poprosiłam żeby dowiedziała się od wnuka, który ma w tej chwili 12 lat czy zamiast działki nie wolał by mieszkania jak będzie starszy?
Odpowiedz wnuka była łatwa do przewidzenia, mieszkanie było dobrym pomysłem.

Co zrobiłyśmy?

Sprzedałyśmy nieruchomość, ponieważ starsza pani nie była właścicielką działki 5 lat, musiałaby zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych, ominęłyśmy ten podatek przeznaczając środki ze sprzedaży na cele mieszkaniowe. Starsza pani za pieniądze uzyskane z działki kupiła mieszkanie, które wynajmuje i ma co miesiąc stałe dochody w wysokości dodatkowego 1000 złotych. Ponadto pomogłam wynająć jej mieszkanie tworząc umowę najmu okazjonalnego, który zabezpiecza interes starszej pani jako właścicielki mieszkania.

Widuje ją codziennie, jest uśmiechnięta i radosna. Czuje się dobrze widząc ją w dobrej formie, cieszę się ze mogłam pomóc.

Można zawsze zmienić cos w naszym życiu aby żyło się lepiej, czasami tylko nie potrafimy dostrzec możliwości zmian.

Umów się na bezpłatne konsultacje z doradcą ATELIA i sprawdź, jak wiele możesz zyskać.

„Bądź orłem na rynku nieruchomości. Z nami możesz więcej.”